Tisztelt Lakosság!
A helyettes országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatait figyelembe véve 2026. június 20. (szombat) 00.00 órától 2026. június 23. (kedd) 24.00 óráig II. fokú hőségriasztást rendelt el Magyarország egész területére.
A II. fokú hőségriasztás elrendelésére akkor kerül sor, ha az előrejelzések szerint a napi középhőmérséklet legalább három egymást követő napon eléri vagy meghaladja a 25 °C-ot.
Mire figyeljünk a nagy melegben?
Fogyasszanak a szokásosnál több folyadékot, lehetőség szerint vizet vagy cukormentes italokat!
A legmelegebb órákban (11.00 és 15.00 óra között) lehetőség szerint tartózkodjanak hűvös, árnyékos helyen!
Kerüljék a megterhelő fizikai munkát és a hosszabb ideig tartó napon tartózkodást!
Gondoskodjanak a megfelelő napvédelemről (kalap, sapka, napernyő, világos színű, könnyű ruházat)!
Soha ne hagyjanak gyermeket vagy háziállatot parkoló gépjárműben, még rövid időre sem!
Fokozottan figyeljenek az idősekre, a krónikus betegségben szenvedőkre és a kisgyermekekre!
Kérjük, figyeljenek egymásra!
A tartós hőség különösen megterhelő lehet az egyedül élő idősek, betegek és mozgásukban korlátozott személyek számára. Kérjük, lehetőség szerint keressék fel hozzátartozóikat, szomszédaikat, és győződjenek meg arról, hogy elegendő folyadékhoz jutnak, illetve szükség esetén segítséget kapnak.
Háziállatok védelme
A nagy meleg az állatokat is fokozottan megviseli. Gondoskodjanak számukra folyamatosan friss ivóvízről és árnyékos pihenőhelyről!
Kérjük a lakosságot, hogy a hőségriasztás időtartama alatt fokozott körültekintéssel járjanak el, és tartsák be az egészségük megóvását szolgáló ajánlásokat!
Vigyázzunk magunkra és egymásra a rendkívüli melegben!