MINI BÖLCSŐDE ÉPÍTÉS FERTŐSZÉPLAKON
(TOP-1.4.1-19-GM1-2019-00019)
Támogatás összege: 114.340.847 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt keretében tervezett fejlesztés a Fertőszéplak Község Önkormányzata fenntartásában működő Margaréta Óvoda költségvetési szerv két feladat-ellátási helyét érinti: Székhely: 9436 Fertőszéplak, Soproni u. 6. Telephely: 9435 Sarród, Fő u. 32. Az intézmény alapfeladata az óvodai nevelés, a többi gyermekkel együtt nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése, a mindenkori hatályos jogszabálynak megfelelően. Az intézmény az alaptevékenységeként feladat-ellátási szerződés alapján Sarród Község Önkormányzata feladatát is ellátja.
FEJLESZTÉS CÉLJA: A projekt közvetlen átfogó célja, hogy az óvodai ellátás – mint közszolgáltatás – fejlesztésével az érintett településeken az óvodai ellátás mennyiségi és minőségi paraméterei javuljanak, a kisgyermekek ellátása és nevelése megfelelő szinten biztosított legyen. A fejlesztés specifikus céljai közé tartozik, hogy - a fertőszéplaki óvoda bővítésével további kisgyermekek felvételi lehetőségének megteremtése, az óvodai ellátottak körének kibővítése 2,5-3 év korcsoportra; - a 3 év alatti kisgyermekek szüleinek a munkaerő-piaci helyzetük javítása a munkába állás elősegítése.
MEGLÉVŐ ÁLLAPOT BEMUTATÁSA: A jelenlegi – nem kielégítő kapacitású – óvoda a rendszeres felújításokkal, állagmegóvási munkálatok elvégzésével nem biztosíthatja az elmúlt években felmerült, illetve a jövőben előreláthatólag még nagyobb mértékben felmerülő igényeket. Az évek óta fennálló férőhely problémán túlmenően gondot jelent a nevelési programban meghatározott mozgásos foglalkozások megtartása. Az óvoda épülete a falu központjában, 1012 m2 alapterületű telken helyezkedik el. Az épület 178 nm, a többi rész udvar, amely több funkciós (füves, aszfaltos rész, domb, babaház). Komfort fokozata: összkomfort, 50 férőhelyes. A csoportok száma 2, jelenleg a mozgásos foglalkozások tornaszoba hiányában a csoportszobákban zajlanak. Az óvoda nevelési programjának megvalósításához szükséges alapvető eszközök, felszerelések rendelkezésre állnak, ugyanakkor az eszközök és felszerelések pótlására, korszerűsítésére folyamatosan szükség van.
Sarród feladat-ellátási helyen szintén maximális kapacitás-kihasználtsággal működik az óvoda. Az óvoda 600 m2 méretű udvara jelen állapotában a korszerűtlen játékok, idejét múlt kialakítás és a rövid életű nyírfák miatt szinte gondozatlan hatást kelt. Az esztétikai szempontokon túlmenően a biztonságos játék feltételeit kívánjuk megteremteni..
ÓVODABŐVÍTÉS, ÓVODAUDVAR FELÚJÍTÁS MŰSZAKI TARTALMA: Fertőszéplakon infrastrukturális fejlesztés keretében meglévő közművesített telken, működő óvoda bővítése kerül megépítésre. A meglévő 2 csoportszoba és a hozzájuk csatlakozó öltöző, mosdó WC csoport felújításra kerül, majd az épület átépítésével és bővítésével egy új csoportszoba kerül kialakításra, öltözővel és mosdó-WC csoporttal. Az új részen kap helyet a megnövelt méretű aulahelyiség, a tornaszoba, a melegítőkonyha, valamint a dolgozói öltözők, az iroda, a logopédus szoba valamint szertár és tárolók is. Az épület déli oldalánál fedett nyitott kerékpártároló kap helyet, kerítésen belül. Az új létesítmény befogadó képessége 70 főre növekszik úgy, hogy az épület bővített részében az épület mindenben kielégíti a szabványban rögzítetteket. A felújítást követően az óvoda 35 kw-os kondenzációs kazán biztosítja. A meglévő közlekedő és volt tároló összenyitásával tágasabb öltöző terület alakul ki, melyet fénycsatornával is megvilágítunk. Az épület udvari részén a szabványnak megfelelő új rámpa
kiépítésére kerül sor, amely biztosítja az akadálymentes közlekedés feltételeit. Az új rész csoport- és tornaszobája, valamint az öltöző és WC –mosdó helyiség szintén lehetővé teszi az akadálymentes közlekedést. Az új részen kialakításra kerülő mosdó-WC helyiségben gyerek mosdók, kiöntő és zuhanyzó is elhelyezésre kerül.
Sarród feladat-ellátási helyen a fejlesztés a 600 m2 alapterületű óvodaudvart érinti, ahol jelenleg korszerűtlen és elhasználódott szabadtéri játékok találhatók, esztétikailag és funkcionálisan is kifogásolható környezetben. Az óvodaudvar kerítése több helyen omladozik, a telepített élősövénynek köszönhetően a kisgyermekek nem tudnak a veszélyes kerítés közelébe menni, ami viszont nem jelent biztonságos és megnyugtató megoldást a problémára. Az óvodaudvar felújításánál olyan fiatal, hosszú élettartamú fák ültetése került betervezésre, amelyek több évre-évtizedre biztosítják az óvodaudvar árnyékolását és megfelelő esztétikai képét. Az óvodaudvarra épített fa játékok kerülnek, a jelenlegi elszórt kültéri játék elhelyezés helyett a felújítást követően egymáshoz képest tervezetten, a játékok helyigényét figyelembe véve kerülnek kialakításra a játszózónák. A tervezett kültéri telepített játékok: Mazsola játszóvár, négylábú hintaállvány, homokozó, libikóka, cölöpkunyhó, pókháló mászóka, 2 darab rugós ló kerül kihelyezésre. A kerítés akácfából készül.
EREDMÉNYEK: A fejlesztés a fertőszéplaki óvodában 20 férőhely bővülést, és az 1 db tornaszoba építésével újabb nevelési funkciók megfelelő színvonalú ellátását eredményezi. A projekt eredményeként új aula alakul ki, valamint új eszközök beszerzése valósul meg, amely eszközök egyrészről a régi, elhasznált vagy elavult eszközök cseréjét, másrészről új típusú eszközök beszerzését jelenti. Az új csoporthoz 1 fő dada felvétele válik szükségessé. A sarródi óvodaudvar felújításával biztonságos, korszerű és esztétikus játszókörnyezetet kapnak a kisgyermekek, a szabad levegőn töltött idő, szabad játék és a foglalkozások minősége javul.
Támogatás %-os mértéke: 100 %
Tervezett befejezés dátuma: 2019. január 31.
További információ kérhető:
Kóbor Attila, polgármester
Telefonszám: 06-99/537-160, e-mail cím:
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
A projekt egy 8 fő befogadó képességű mini bölcsőde építésére irányul, mely mind funkciójában, mind megjelenésében maximálisan illeszkedik a kisgyermekek igényeihez, megfelel a jogszabályi előírásoknak és jól illeszkedik a településképbe.
|