A PÁTER SZERGIUSZ ALAPÍTVÁNY bemutatása
Írta: Köőné Szalai Katalin intézményvezető   
AddThis Social Bookmark Button

Az utóbbi napokban több megkeresés is érkezett, hogy mi az a Páter Szergiusz Alapítvány, mi a célja, kit támogat és hogyan található meg?

A Páter Szergiusz Alapítvány rövid története:
1992-ben megalakult településünkön a karitász csoport. Lehetőségeket kerestek arra, hogy hogyan és miként juthatnak anyagi forrásokhoz annak érdekében, hogy a helyi rászorulókat támogathassák. Ormódi Károly atya javaslatára és a hosszótávú működést előtérbe helyezve egy alapítványt szerettek volna létrehozni a segítők.
Az alapítványt egyházi jellegű tevékenységre tervezték, így mindenképpen egy olyan nevet szerettek volna választani, amely a valláshoz és Fertőszéplakhoz kötődik. Az alapítvány ezért kapta a nevét a fertőszéplaki születésű, széplaki temetőben nyugvó Horváth Ferenc Szergiusz ferences atyáról. A nevet hosszúnak találták az alapítvány részére, ezért döntöttek a Páter Szergiusz Alapítvány név mellett.
Az alapítvány 1997-ben alakult meg.
Az alapítvány célja: Az egyházközség területén élő személyek anyagi, szellemi és erkölcsi támogatása annak érdekében, hogy keresztény mivoltukhoz méltón élhessenek. A támogatásokhoz szükséges anyagi, szellemi feltételek előteremtése!
Az alapítvány támogatottjai:
- több gyermekes családok
- árva gyermekek
- tartósan beteg gyermekek gyógykezelésének segítése
- családi tragédia alkalmával eseti támogatás
A kuratórium elnöke: Hérics Istvánné
Jelenleg 10 fertőszéplaki gyermeket támogatnak évről évre.
Az alapítvány adószáma: 18532975-1-08
Az idei évben a falunapon befolyt teljes összeget az alapítvány részére ajánljuk fel, amelyből rászoruló családokat támogatnak.
A tombola felajánlásokat az önkormányzati hivatalban hétfőtől péntekig 8-13 óra között fogadjuk.
A Művelődési Házban előre egyeztetett időpontban (Tel: 06/20/314-85-32) fogadjuk a felajánlásokat!
A falunap szombati napján a sportpályán 15-18 óra között lesz lehetőség a tombolatárgyak felajánlására.
Tombolajegyet a falunapon a helyszínen lehet vásárolni 300ft/db áron!
Köszönjük, ha Ön is támogatja településünk rászorulóit!

 

A Páter Szergiusz Alapítvány rövid története:

1992-ben megalakult településünkön a karitász csoport. Lehetőségeket kerestek arra, hogy hogyan és miként juthatnak anyagi forrásokhoz annak érdekében, hogy a helyi rászorulókat támogathassák. Ormódi Károly atya javaslatára és a hosszótávú működést előtérbe helyezve egy alapítványt szerettek volna létrehozni a segítők.

Az alapítványt egyházi jellegű tevékenységre tervezték, így mindenképpen egy olyan nevet szerettek volna választani, amely a valláshoz és Fertőszéplakhoz kötődik. Az alapítvány ezért kapta a nevét a fertőszéplaki születésű, széplaki temetőben nyugvó Horváth Ferenc Szergiusz ferences atyáról. A nevet hosszúnak találták az alapítvány részére, ezért döntöttek a Páter Szergiusz Alapítvány név mellett.

Az alapítvány 1997-ben alakult meg.

Az alapítvány célja: Az egyházközség területén élő személyek anyagi, szellemi és erkölcsi támogatása annak érdekében, hogy keresztény mivoltukhoz méltón élhessenek. A támogatásokhoz szükséges anyagi, szellemi feltételek előteremtése!

Az alapítvány támogatottjai:

- több gyermekes családok

- árva gyermekek

- tartósan beteg gyermekek gyógykezelésének segítése

- családi tragédia alkalmával eseti támogatás

A kuratórium elnöke: Hérics Istvánné

Jelenleg 10 fertőszéplaki gyermeket támogatnak évről évre.

Az alapítvány adószáma: 18532975-1-08

Az idei évben a falunapon befolyt teljes összeget az alapítvány részére ajánljuk fel, amelyből rászoruló családokat támogatnak.

A tombola felajánlásokat az önkormányzati hivatalban hétfőtől péntekig 8-13 óra között fogadjuk.

A Művelődési Házban előre egyeztetett időpontban (Tel: 06/20/314-85-32) fogadjuk a felajánlásokat!

A falunap szombati napján a sportpályán 15-18 óra között lesz lehetőség a tombolatárgyak felajánlására.

Tombolajegyet a falunapon a helyszínen lehet vásárolni 300ft/db áron!

Köszönjük, ha Ön is támogatja településünk rászorulóit!

 

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron