„Természet, amelyben élünk!”
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button


A Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársai révén lehetőség nyílt arra, hogy iskolánk valamennyi tanulója ismeretterjesztő előadáson vehessen részt.

Az előadók sok értékes és érdekes ismerettel gazdagították diákjainkat. Tanulóink átfogó képet kaptak a Nemzeti Parknál folytatott tevékenységekről. Az előadók kiemelten a közvetlen környezetünkben megvalósuló munkájukat mutatták be sok érdekes dologgal fűszerezve. Beszéltek a füves puszták, a láprétek helyi növény- és állatvilágáról, a gyepek helyreállításáról, valamint az őshonos állatfajokról, idegenhonos fajok állományainak visszaszorításáról. Tanulóink nagy érdeklődéssel hallgatták a vízben élő gerinctelen szervezetek életmódjáról és a környéken előforduló denevérfajok, talajlakó kisemlősök életéről szóló ismeretanyagot is. Megismerhették a Nemzeti Parknál folytatott kutatómunkákat. Videón keresztül látták az ürge és a libafogás nem éppen egyszerű és veszélytelen módját is. Tanulóink közül többen nagy érdeklődéssel, aktívan vettek részt az előadásokon. Örülünk, hogy ennyi környezetét szerető, óvó és megismerni vágyó kisdiák jár iskolánkba. Sok-sok ismeretanyaggal, élménnyel gazdagodtak, amit ezúton is köszönünk a Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársainak.

Az előadáson készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron