Fenntarthatósági témahét 2023
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2023. április 24-28. között hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, amelynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. Örökös Öko-iskolaként kiemelt nevelési területünk a környezeti és fenntarthatóságra nevelés, ezért iskolánk is a tanulók életkori sajátosságainak figyelembevételével csatlakozott a témahéthez.

A globális felmelegedés, a vízhiány, a  csökkenő energiakészlet, a klímaváltozás – ezek a veszélyek sajnos mind-mind fenyegetik Földünket. Fontosnak tartjuk, hogy már ebben az életkorban megismerjék tanulóink a téma fontosságát és felfigyeljenek személyes érintettségükre a Föld védelme érdekében. Hetedik osztályos tanulóink élő adásban követték volt köztársasági elnökünk, Áder János előadását, melyben a biodiverzitásról, a fenntartható értékek, az energia és a hulladék fenntarthatósági jelentőségére hívta fel a figyelmet számszerű adatokkal alátámasztva. Felsős tanulóinkból alkotott két csapattal beneveztünk az Okos Kupa online versenyre. Szakkörös tanulóink az aulában kihelyezett rajzaikkal és tablóikkal hívták fel mindannyiunk figyelmét a környezettudatos élet fontosságára. Tanulóink az emberi cselekedeteket kategorizálva mutattak rá, mely emberi törekvések pozitívak a Föld életében. A tanítási órákon a gyerekek a méhekről, a „Föld jótevőiről” is nagyon sok ismeretanyagot kaptak. Verseket tanultak, meséket hallgattak, daloltak és játékos feladatokat oldottak meg. A fenntarthatósági témahéthez kapcsolódóan a szelektív hulladékgyűjtés keretében vasgyűjtést szerveztünk. Részt vettünk közvetlen környezünk, udvarunk rendezésében, takarításában is. Örömmel készültünk a Fertő-Hanság Nemzeti Park által meghirdetett „Csodavilág” alkotópályázatra is. A természetvédelmi szakköröseink és a negyedik osztály tanulói egy-egy makettet készítettek a pályázatra. Mások rajzban fejezték ki a vizes élőhelyek - patakok, folyók, tavak, kerti tavak – élővilágát személyes elképzelés, élmény alapján. A fenntarthatósági témahét is bizonyítja, hogy intézményi célunk egy olyan szemlélet kialakítása és formálása, amelynek segítségével egy élhető, fenntartható környezetben tölthetjük el mindennapjainkat.

A fenntarthatósági témahéten készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron