Széchenyi iskolák vármegyei találkozója Nagycenken
Írta: Ternyák-Kovács Emőke szaktanár   
AddThis Social Bookmark Button

2023. április 12-én tartották a 29. Széchenyi iskolák találkozóját Nagycenken. Iskolánkat 7 tanuló képviselte az eseményen: Fekete Sára és Zsadony Zsombor 7. osztályos, illetve Farkas Dorina, Gál Vivien, Gyenizse Jázmin, Ősze Panka és Ábrahám Kristóf 8. osztályos tanulók.

A nagycenki kollégák korhű jelmezekben fogadtak bennünket, és az iskola termeit is a reformkorra jellemző tárgyakkal rendezték be.
Az eseményen részt vett Gecsei Edit, aki a találkozó megálmodója volt 29 évvel ezelőtt, illetve Széchenyi Tímea, aki a Gróf Széchenyi Család Alapítvány elnöke. Mindketten hangsúlyozták, hogy hatalmas jelentősége van a találkozónak, hiszen hagyományőrzés és közösségépítés a célja. Feladatunk átadni diákjainknak azt a szellemiséget, amit a Széchenyi család és főként gr. Széchenyi István képviselt.
A rendezvény keretein belül volt lehetőségünk meglátogatni a nagycenki mauzóleumot, ahol érdekes előadást hallgathattunk meg a legnagyobb magyarról. Megnéztük a cenki templomot, a felújított kastélyparkot és utaztunk a kisvasúttal.
Tanulóink a délelőtt folyamán megismerkedtek a reformkori divattal, kaszinóval és gasztronómiával, megépíthették a Lánchíd makettjét, lovagolhattak, Széchenyi portrét festettek.
Köszönjük az élményt és a szervezést a nagycenki Széchenyi István Általános Iskola pedagógusainak!

A nagycenki kollégák korhű jelmezekben fogadtak bennünket, és az iskola termeit is a reformkorra jellemző tárgyakkal rendezték be.

Az eseményen részt vett Gecsei Edit, aki a találkozó megálmodója volt 29 évvel ezelőtt, illetve Széchenyi Tímea, aki a Gróf Széchenyi Család Alapítvány elnöke. Mindketten hangsúlyozták, hogy hatalmas jelentősége van a találkozónak, hiszen hagyományőrzés és közösségépítés a célja. Feladatunk átadni diákjainknak azt a szellemiséget, amit a Széchenyi család és főként gr. Széchenyi István képviselt.

A rendezvény keretein belül volt lehetőségünk meglátogatni a nagycenki mauzóleumot, ahol érdekes előadást hallgathattunk meg a legnagyobb magyarról. Megnéztük a cenki templomot, a felújított kastélyparkot és utaztunk a kisvasúttal.

Tanulóink a délelőtt folyamán megismerkedtek a reformkori divattal, kaszinóval és gasztronómiával, megépíthették a Lánchíd makettjét, lovagolhattak, Széchenyi portrét festettek.

Köszönjük az élményt és a szervezést a nagycenki Széchenyi István Általános Iskola pedagógusainak!

Az emlékezetes napon készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron