AddThis Social Bookmark Button

Az óvoda-bölcsőde bemutatása

Fertőszéplakon 1954 óta működik óvoda. Kezdetben az iskola épületében, majd 1963- tól a jelenlegi helyén- mely nem óvodának épült- ezért több átalakítás után nyerte el jelenlegi formáját. Az óvoda épületét a nevelési feladataink megvalósításának figyelembevételével rendeztük be. A több funkciót betöltő csoportszobáink alkalmasak a szabad játékra, a különböző tevékenységek végzésére, az étkeztetésre és a pihenésre. Az átalakítás során célunk volt- a tárgyi feltételek maximális biztosításán túl- egy családias, szeretetteljes, biztonságérzetet adó, befogadó óvoda megteremtése, ahova a gyermekek örömmel, jókedvűen járnak, ahova a szülő szívesen hozza gyermekét, ahol a gyermeki jogok tiszteletben tartását tartjuk a legfőbb szempontnak.
„Tisztellek Téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek és segítek neked, ha szükséged van a segítségemre.”

Fertőszéplakon 1954 óta működik óvoda. Kezdetben az iskola épületében, majd 1963- tól a jelenlegi helyén- mely nem óvodának épült- ezért több átalakítás után nyerte el jelenlegi formáját. Az óvoda épületét a nevelési feladataink megvalósításának figyelembevételével rendeztük be. A több funkciót betöltő csoportszobáink alkalmasak a szabad játékra, a különböző tevékenységek végzésére, az étkeztetésre és a pihenésre. Az átalakítás során célunk volt- a tárgyi feltételek maximális biztosításán túl- egy családias, szeretetteljes, biztonságérzetet adó, befogadó óvoda megteremtése, ahova a gyermekek örömmel, jókedvűen járnak, ahova a szülő szívesen hozza gyermekét, ahol a gyermeki jogok tiszteletben tartását tartjuk a legfőbb szempontnak.

„Tisztellek Téged, fontos vagy nekem,

csakis Rád figyelek és segítek neked,

ha szükséged van a segítségemre.”


Programunk megvalósításához szükséges eszközök, felszerelések rendelkezésünkre állnak. Ezek pótlása, korszerűsítése folyamatosan történik.

Óvodánk udvara jól felszerelt, van füves, betonozott rész, homokozó, árnyékos és napos játszó rész, természetes anyagokból készült játékeszközökkel.

Intézményünkben először 2004-ben alakítottunk ki só szobát, melyet 2018-ban megújítottunk.

Intézményünk 2009- ben vette fel a Margaréta Óvoda nevet.

2012. szeptember 1-től a sarródi óvoda intézményünk telephelye lett.

http://www.sarrod.hu/hu/onkormanyzat/ovoda.html

2014-ben ovi foci pályát létesítettünk.

2022-ben intézményünk  bölcsődével bővült.Óvodánk 2017-ben, 2019-ben és 2023-ban is elnyerte a Zöld Óvoda címet.

 


2018-ban pályázati forrásból teljesen megújult az óvoda épülete és bővítésre is sor került. Tornaszobával, gyermek és felnőtt mosdóval bővült a létesítmény. A kornak megfelelő modern fűtésrendszert alakítottak ki.


Óvodánk 2014-től a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának bázis óvodája és gyakorló helye.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron