Bakonybéli jutalomkirándulás
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Önkormányzati támogatással jutalomkiránduláson vettek részt iskolánk azon tanulói, akik az elmúlt tanévben a szaktárgyi, sport és egyéb versenyeken kiemelkedően teljesítettek. Úticélunk a Pannon Csillagda, azaz a bakonybéli csillagászati élményközpont volt.

 

A tartalmas program egy kupolafelületre vetített, az égbolt érdekességeit bemutató filmmel indult, amely megdöbbentő minőségben kalauzolt minket a Világegyetem különböző pontjaira. Utána tanulóink kipróbálták a távcsőparkot, ahol saját szemükkel láthatták a Napot és megcsodálhatták a Magas-bakonyi Tájvédelmi Körzet természeti szépségeit. A csillagászati és űrkutatási kiállítás kicsiknek és nagyoknak egyaránt nagy élményt jelentett: óriás meteoritok, Galilei és Newton kísérletek, antik távcsövek, a navigáció története, űrhajózás, ember a Holdon, Mars expedíciók. Tanulóink rendkívül nagy érdeklődést tanúsítottak a látogatás során. Interaktív módon, sok-sok kérdésfeltevéssel kapcsolódtak be az érdekes témákba. Nagyon sok hasznos, tartalmas ismerettel gazdagodtunk ezen a napon. Élmény volt együtt lenni, együtt megtapasztalni a tudományos igényű, de szórakoztató, csillagászati ismereteket nyújtó kiállítást! Köszönjük a kirándulást!

A jutalomkiránduláson készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron