Kalandozás Fertőszéplakon projekthét keretében
Írta: Frechné Csertán Brigitta szaktanár   
AddThis Social Bookmark Button

Szeptember 28. és október 2. között az Örökségünk Alpokalja Fertőtáj pályázat keretein belül immár negyedik alkalommal hetedik osztályosaink projekthéten vettek részt. A tematikus foglalkozások térségünk alaposabb megismerésére irányultak.

 

Hétfőtől csütörtökig tanórai keretek között történt a rendhagyó oktatás, majd a pénteki napon a projekt zárásaként az iskolai falain kívül megrendezett program részesei lehettek tanulóink. Öt diák -  akik a héten a legaktívabbnak bizonyult -  részt vehetett a zárónapon egy állomásversenyen, melynek helyszínei nálunk, Fertőszéplakon voltak megtalálhatóak. A térség tíz  iskolájából érkezett gyerekek vegyes csapatokat alkotva látogattak el többek között a Széchényi-kastélyhoz, a Lámpamúzeumba, a Lovasudvarba, az angol juh-, valamint a szürkemarha-tenyészetbe, a fürjudvarba és a tájházakhoz, melyek a rendezvény bázishelyszínéül is szolgáltak. A versenyben részt nem vevő hetedik osztályosok a Széchényi-kastélynál fogadták a csapatokat, s megismertették velük falunk nevezetességeit. A versenyzők a tájházakhoz visszatérve a kapott információk alapján kitöltöttek egy totót, s jutalmul értékes ajándékokkal gazdagodva térhettek haza. Élményekkel teli napot, hetet kínált a program kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

A projekthéten készült képek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron