1849. október 6-ra emlékeztünk…
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Az aradi vértanúk kivégzésének napját 2001-ben nemzeti gyásznappá nyilvánították.

A császári haditörvényszék ítélete alapján 1849. október 6-án Aradon kivégezték a magyar honvédsereg 12 tábornokát és egy ezredesét, akik a  szabadságharc bukása után kerültek az osztrákok fogságába. Ők a nemzet vértanúivá váltak.

 

Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Knézich Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, Leiningen-Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Schweidel József, Török Ignác és Vécsey Károly. Ugyanezen a napon végezték ki Pesten Magyarország első felelős kormányának miniszterelnökét, gróf Batthyány Lajost.

Mártírhaláluk azóta jelképpé vált. Annak a küzdelemnek és áldozatvállalásnak a szimbólumává váltak ők, amelyet a magyar nép évszázadokon át folytatott nemzeti függetlensége megteremtéséért, társadalmi haladásáért.

Iskolánk tanulói, pedagógusai is megemlékeztek az aradi vértanúkról. Az ünnep napján iskolánk aulájában ünneplőbe öltözve hallgattuk az 5. osztályos tanulók előadásában a visszaemlékezés szavait.

Az ünnep keretében büszkén vették át 8. osztályos tanulóink  a 2011. április 25-én elfogadott „Magyarország Alaptörvény”-ének kivonatát, 5. osztályos tanulóink pedig a „Nemzeti hitvallás” című zsebfüzetet.

Köszönet tanulóinknak a szereplésért és felkészítőjüknek a műsor szervezéséért.

A megemlékezésen készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron