A „Víz Világnapját” ünnepeljük!
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

2011. március 22. a „Víz Világnapja”.


Ökoiskola lévén nagy jelentőséget tulajdonít  intézményünk  a környezettudatos nevelésnek. Fontosnak tartjuk, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét a vizek létfontosságú szerepére, természetes vizeink védelmére, valamint a takarékos vízhasználatra.

Ebből az alkalomból tanulóink számára különböző, változatos programokat szervezünk.


8. osztályosaink március 22-én, kedden ellátogatnak a Vízmű fertődi üzemmérnökségére,  ahol nyílt nap keretén belül betekintést kapnak a vízszolgáltatás és szennyvízelvezetés észrevétlen és zavartalan biztosításához szükséges folyamatokba, tennivalókba.  Megtekinthetik és kipróbálhatják a gépparkot is.

 

Március 23-án 13 órai kezdettel a Fertő- Hanság Nemzeti Park szervezésével két előadásra is sor kerül intézményünkben.

12 órai kezdettel a 3. 4. és az 5. osztályos gyerekek tanóra keretén belül ismeretterjesztő előadáson vesznek részt, ahol játékos formában kerül sor a vízgazdálkodással kapcsolatos tennivalók megbeszélésére.

13 órától a 6. 7. és 8. osztályosoknak  folytatódik az előadássorozat.

Nagy érdeklődéssel várjuk a fertődi kirándulást és az előadókat!

Köszönjük a lehetőséget, hogy tanulóink részére az iskolai kereteken kívül is szervezhetünk tartalmas, tananyaggal kapcsolatos programokat.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2023

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron