A fertőszéplaki falumúzeumba kirándultunk
Írta: A fertőszéplaki Széchényi Ferenc Általános Iskola 4. osztályos tanulói   
AddThis Social Bookmark Button


Az elmúlt hét csütörtökén osztályunk a helyi falumúzeumba látogatott el egy kiállítás megtekintésére.

Először Gyuszi bácsi beszélt nekünk a XIX. századi paraszti épületekről, a tornácokról, lakberendezésekről, textíliákról, mezőgazdasági gépekről. Régi berendezési tárgyainkon  felfedeztük a magyar zászlót és a régi Kossuth-címert. Egy rövid videofilmet is megtekintettünk, ahol megismerhettük a paraszti élet tárgyi világát, a magyarországi tájházak nemzeti jelképeit. Ezt követően Zsuzsa nénivel mézeskalácsot készítettünk, amelyre a Kossuth-címert mintáztuk meg. Boldogan vittük haza a kisült mézeskalácsokat. Mindenki kapott egy füzetecskét is erről a vándorkiállításról. Örömmel fedeztük fel a kiállított képek között iskolánk névadójának, Széchényi Ferencnek az emléktábláját. Büszkék vagyunk arra, hogy Fertőszéplakon élünk, s hogy községünk falumúzeuma több kiállításnak is otthont ad.

Köszönjük a lehetőséget, hogy a tanév során gyakori vendégei lehetünk a skanzen rendezvényeinek.

A fertőszéplaki Széchényi Ferenc Általános Iskola 4. osztályos tanulóiA képre kattintva megtekinthető a többi fénykép is.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron