Fertő-táj Világörökség Nap 2022
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Iskolánk kétévi szünet után újra szervezetten vett részt a Fertő-táj Világörökség Nap keretében megrendezett sokszínű, hagyományőrző, közösségépítő programokon.

Fertőhomokon tanulóink saját kezűleg formálhatták, majd kóstolhatták meg a homoki kalinkót és a tökös bélest, megismerhették a homoki leventék hősies győzelmét és a levente zászlót. Az érdeklődők megtekinthették Kovács György életmű kiállítását is. A tágas, kerti környezetben kipróbálhatták a sokféle népi játékot, önfeledten játszhattak, szórakozhattak. Hegykőn a Csipkeházat a 19. századi berendezésével és a csipke kiállítást tekintették meg a gyerekek kísérőikkel. Két osztályunk csatlakozott a Sarródon meghirdetett „Gyere velünk! Sétálj végig Sarród utcáin!” programhoz. Rujavecné Ferenczi Katalin idegenvezetőnk segítségével diákjaink megismerhették - sok érdekességgel fűszerezve - az itt lakók és az évszázadok alatt itt élők életét. Finomabbnál finomabb ételeket, italokat is kóstolhattak. A természet ösvényein címmel a lászlómajori látógatóközpontban is sok érdekesség várta tanulóinkat a délelőtt során. Köszönjük a Fertő-táj Világörökség Magyar Tanácsa vezetőségének a programokon való részvétel lehetőségét. Ismeretekben és élményekben egyaránt gazdagodtunk ezen a hétvégén.

Fertő-táj Világörökség Nap programjain készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron