Magyar Népmese Napja az iskolában
Írta: Kovács Andrea alsós munkaközösség-vezető   
AddThis Social Bookmark Button

Lehet belőled nagy ember- és hadd legyen! -, de szív és szeretet nélkül igazán naggyá nem leszel! " (Benedek Elek)

Szeptember 30. Benedek Elek születésnapja, a Magyar Népmese Napja. Iskolánkban immár hagyományosan minden évben megemlékeznek alsó tagozatos tanulóink a nagy népmesegyűjtőről, meseíróról. Ebben az évben osztályszinten került sor ezekre a megemlékezésekre. A rátóti csikótojás című mesét dolgozta fel minden osztály, tanító nénije irányításával.

Anikó nénivel tököket készítettek az elsősök technika órán, és testnevelés órákon is előkerült a mese egy játék kapcsán. Berni nénivel a másodikosok meseillusztrációt készítettek, Gabi néni a harmadikosokkal bábok segítségével keltette életre a történetet. Andi néni a negyedikesekkel dramatizálta a történetet, és élőképekkel is megformáltak egy-egy jelenetet. Az aulában Benedek apó életéről készített kis kiállítással tisztelegtünk a nagy mesemondó előtt.

A Magyar Népmese Napján készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2023

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron