Tanévnyitó ünnepély 2021
Írta: Sövegjártó Tamásné osztályfőnök   
AddThis Social Bookmark Button

Iskolánkban ünnepélyes keretek között nyitottuk meg az új tanévet. Két év után örömmel töltött el mindnyájunkat, hogy gyermek, szülő, pedagógus együtt ünnepelhetett a tanévnyitó alkalmával. A nyári vakáció után 184 tanulónak csengettek be szeptember első napján a fertőszéplaki iskolában. A gondtalan óvodai évek után intézményünkben 28 első osztályos kisdiák kezdi meg iskolai tanulmányait.

Az idei tanévnyitó rendezvény alkalmával megemlékeztünk azon jeles napról is, hogy iskolánk harminc évvel ezelőtt, 1991. szeptember 1-jén vette fel Fertőszéplak szülöttjének, a legnagyobb magyar édesapjának, Széchényi Ferencnek a nevét. Nagyon megható érzés volt, hogy három évtized elteltével névadónk szülőházában nyithattuk meg közösen a 2021/22-es tanévet.

Az ünnepségen jelen volt: Fekete Tamás Fertőszéplak alpolgármestere, Vezér Beáta jegyző asszony, óvónők, önkormányzati képviselők, szülők, hozzátartozók. A himnusz közös eléneklése után Krauszpek Dorka 5. osztályos tanuló őszi köszöntőjét hallgatta a közönség. Ezt követően huszonnyolc első osztályos tanuló érdeklődve, fegyelmezetten hallgatta az igazgatónő hozzájuk intézett szavait. Beszédében utalt arra is, hogy a nyár elteltével minden diák eredményes munkájának feltétele a szorgalmas, következetes, kitartó tanulás. Ismertette az intézményben megvalósult fejlesztéseket, karbantartásokat, nyári munkálatokat. Megköszönte Fertőszéplak Község Önkormányzatának a fejlesztések során nyújtott támogatását, valamint a Soproni Tankerületi Központ készséges segítségét, együttműködését is. Az igazgatónő ismertette az új tanév oktatási-nevelési feladatait, főbb programjait, majd megnyitotta az új tanévet. Az intézményvezető köszöntő szavait az első osztályosok műsora és Köő Liliána 4. osztályos tanuló őket köszöntő verse követte. Az ünnepély befejezéseképpen a negyedik és ötödik osztályos tanulóink előadásában egy kedves, őszi dal hangzott el citerakísérettel.

Első osztályosaink iskolába lépésük alkalmával egy emléklapot vettek át osztályfőnöküktől. Fertőszéplak Község Önkormányzatának ajándéka egy csodaszép, névre szóló tornazsák volt. A benne található kis aprósággal az iskola diákönkormányzata kedveskedett a kisdiákoknak. A meglepetést örömmel, büszkén fogadta minden elsős nebuló: Antal Dominik Nikolasz, Baski Erik, Bicsák-Csigó Mici Fanni, Bognár Levente Dávid, Burus Szófia Fanni, Egresits Bálint, Fekete Anna Rita, Fekete Anita Hanna, Fejes Izabella, Gréger Brigitta, Hajtó Viktória Csenge, Horváth Balázs Gergő, Kata Bence, Köő Tamás, Marchini Flavia, Mihály Fruzsina, Nagy Ábel, Orbán Hanna, Ősze Karolina, Pintér Rebeka, Rosta Zsolt Artúr, Romsics Kinga, Sági Petra, Schárfy Áfonya Zsófia, Steirlein Emma, Schwartz Tamara, Szabó Noel, Vári Izabella.

Kitartást, szorgalmat, türelmet, jó egészséget és megannyi örömteli pillanatot kívánunk minden első osztályos tanulónak!

Céltudatosságot, lelkesedést, nagyon sok erőt és kitartást, jó egészséget és sok emlékezetes sikert kívánunk intézményünk valamennyi tanulójának, pedagógusának!

A tanévnyitón készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron