Víz Világnapja 2021 – Happy-hét
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

A Víz Világnapja minden év márciusában kiváló alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra és elgondolkodjunk. Elgondolkodjunk azon, hogy nekünk miről is szól ez a nap, nekünk mit jelent a víz és hogy miért is kell a víznek világnapot szentelni?!

 

AZ ENSZ 1993-ban március 22-ét a Víz Világnapjának nyilvánította, melynek célja, hogy gondolkodásunk középpontjába kerüljön ez a nélkülözhetetlen természeti kincs. A 2021. év jelmondata: „A víz érték! Becsüld meg!”, mellyel a vízügyi ágazat is felhívja a figyelmet a víz fontosságára. Iskolánk tanulói is szép számmal részt vettek az ÉDUVÍZIG rajzpályázatán. Az idei évben a járványügyi helyzet miatt sajnos nem tudjuk úgy ünnepelni ezt a jeles napot, mint a korábbi években. De a digitális oktatás mellett a március 22-26-i hétre meghirdetett Happy-héten az egészséges vízfogyasztás népszerűsítése a célunk. Felhívásokat, bemutató filmeket, projekt feladatokat kínálunk fel tanulóink számára, amelyek segítségével a gyerekek pozitív élményeket tudnak társítani az ivóvízhez. Fontos, hogy megértsék, hogy miért ez a legjobb szomjoltó. Különösen nagy jelentősége lehet ennek a járvány jelenlegi szakaszában, hiszen az immunrendszer normál működésének fenntartásához az egészséges, változatos táplálkozás és a megfelelő folyadékbevitel is hozzájárul. Reméljük, hogy a HAPPY-hét megtartása révén hozzájárulhatunk az egészséget szolgáló otthoni táplálkozási szokások kialakításához és fenntartásához is.

A rajzpályázatra érkezett alkotások ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2021

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron