Szent Mártonnak ünnepén
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Az immár hagyományos, községi szintű Márton-napi felvonulást a jelenlegi járványhelyzet miatt sajnos az idei évben nem tudtuk tartani. Az ünnepek szebbé varázsolják mindennapjainkat, így, ha korlátozott körülmények között is, de méltón emlékeztünk.

Az alsó tagozat tanulói osztályszinten elevenítették fel Szent Márton életét, érdemeit és a Márton naphoz kapcsolódó hagyományok sokaságát. Az udvaron égő lámpások kíséretében, libás dalokkal és mondókákkal fűszerezve köszöntötték kisiskolásaink az ünnepet. Ezt követően megismerték Szent Márton legendáját, újabb dalokat tanultak és vidám, libás képeket, illusztrációkat készítettek. Harmadik és negyedik osztályos tanulóink tanítói irányítással, interaktív táblán kivetített képek, információk segítségével tanulmányozták Szent Márton történelmi munkásságát, a Márton naphoz kapcsolódó szokásokat. A megemlékezést libás dalok is színesítették. Tanulóink által ügyes és igényes rajzok, munkadarabok is készültek. A negyedik osztályos gyerekek arra vállalkoztak, hogy megörökítsék rajzban, amint Szent Márton köpenyét átadja a didergő koldusnak. Harmadik osztályos diákjaink, színes pauszpapírral borított képeket alkottak az ünnephez kapcsolódóan. A tanulók munkadarabjai aulánkat és büszkeségükre saját osztálytermüket is díszíti. Kívánjuk, hogy Szent Márton jósága, embertársak iránti szeretete, tisztelete, önzetlen adományozása legyen példa előttünk, adjon hitet és erőt mindennapjainkban.

Az ünnepen készült képek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2021

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron