„Év hüllője: a keresztes vipera -2020” című mobil kiállítás iskolánkban
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Iskolánk aulája egy héten át adott otthont egy izgalmas vándorkiállításnak a Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársainak jóvoltából. A mobil kiállítás anyagát a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya készítette az "Év hüllője: a keresztes vipera - 2020" kampányhoz, illetve a korábbi évek "Év kétéltűje" programjaihoz kapcsolódva. Ezúton is köszönjük a szakosztálynak, hogy színvonalas népszerűsítő agyagait a rendelkezésünkre bocsátotta. Így lehetőségünk nyílt arra, hogy a hazai fauna e kevésbé ismert (félreismert) képviselőit iskolánk tanulói számára is érthető módon és játékos formában népszerűsítsük.

Az órák közötti szünetekben és a tanítási órákon tanulóink megismerhették Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces állatát, a rákosi viperát, valamint hazánk kétéltű és hüllő állatfajait, azok élőhelyeit, védelmüket. Sajnos a járványügyi helyzet alakulása miatt az előadások helyett videó felvételek, filmek, ppt előadások segítségével történt az ismeretszerzés a tanulók életkori sajátosságainak megfelelően. A filmvetítéseket a közös megbeszélés, a páros és csoportmunkában történő feladatmegoldás követte. A kisebbek rejtvényeket, rajzos, színezős feladatokat is megoldottak. A legnépszerűbbnek a társasjáték bizonyult. Köszönjük a Fertő Hanság Nemzeti Park munkatársainak a támogatást és a sok segédanyagot, amit nagy érdeklődéssel lapozgattak diákjaink. Bízunk benne, hogy a kiállítás anyagával és a kapott információval gazdagodott tanulóink ökokultúrája, környezettudatos kompetenciájuk és formálódott környezettudatos magatartásuk is.

A kiállításról készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2021

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron