Farsang az iskolában 2018
Írta: Kovács Andrea DÖK-vezető   
AddThis Social Bookmark Button

Idén február 9-én tartottuk hagyományos iskolai farsangi bálunkat. Hetekkel ezelőtt megkezdődött a lázas készülődés mind a pedagógusok, mind a tanulók részéről. A szülőktől is rengeteg segítséget kaptunk az előkészületekben és a büfében is, ahol szendvics, szörp és sok-sok finom sütemény várta a bálozókat.

Az idei tanévben első alkalommal rendeztük külön alsó és felső tagozatos tanulóink farsangi bálját. A vidám délután az igazgatónő köszöntője után az elsősök műsorával kezdődött, majd a bálkirálynő és a bálkirály hivatalosan is megnyitotta a bált.  Ezt követően két második osztályos kislány a fertődi J. Haydn Zeneiskola növendékeiként vidám, farsangi dalokkal szórakoztatta a közönséget.   Ezután következett az alsósok jelmezes felvonulása és versenye. Idén is nagyon színes, ötletes jelmezekkel találkozhattunk. Volt bohóc, muskétások, Mása és a medve, polip, hóvirág, hegyek, Sissy hercegnő, csillagfejű csavarhúzó, Batman, sárkány, leopárd, medvék, pom-pon lány, Kinder szelet, lego fiú… stb. A négytagú zsűri hét kategóriában díjazta a legjobb jelmezeseket. Ezután következett a tombolasorsolás, amikor is nagyon sok értékes ajándék talált gazdára a kisiskolások nagy-nagy örömére. Az alsósok farsangi rendezvényét tanulóink táncos produkciója követte, akik a Marionett Alapfokú Művészeti Iskola növendékeiként léptek színpadra. Ezt követően a felsősök birtokolhatták a termet és a színpadot.  Felső tagozatos tanulóink a közösségi szellem jegyében osztályonként együtt öltöztek be. Az ötödikesek „Szuperhősök és gonoszok” címmel léptek a színpadra zenés produkciójukkal. A hatodik osztályosok „Rossz gyerekek” – ként vonultak fel osztályfőnökük kíséretében. A hetedikesek a „Katonák és rabok” világát elevenítették fel zenei kísérettel interaktív módon.  A nyolcadik osztályosok „Kártyalapok” mögé bújva mutatkoztak be a nézők számára.
Farsangi rendezvényünkön Simon Patrik és Török Ádám szolgáltatta a zenét. Közben a büfében fogyott a szendvics, a finomabbnál finomabb sütik, a szörp. A kora este legizgalmasabb eseménye a felsősök körében is a tombolasorsolás volt. Ennek keretében rengeteg ajándék talált gazdára, köztük torta, ajándékjegyek a jégpályára és a bobpályára, ajándékcsomagok, ajándékutalványok és mozijegyek. A felsősök még 21 óráig szórakoztak, de utána a 7. és 8. osztályosok a takarításból is lelkiismeretesen kivették részüket.
Nagyon sok szülő, nagyszülő, testvér, rokon együtt ünnepelt, szórakozott velünk ezen a délutánon. Köszönjük, hogy megtiszteltek jelenlétükkel!
Hálásan köszönjük továbbá a szülőknek, magánszemélyeknek az önzetlen támogatást, a süteményeket, a tombola-felajánlásokat, az anyagi hozzájárulást és a szervezést!
Jövőre is sok szeretettel várunk mindenkit farsangi rendezvényünkre!

 

Az idei tanévben első alkalommal rendeztük külön alsó és felső tagozatos tanulóink farsangi bálját. A vidám délután az igazgatónő köszöntője után az elsősök műsorával kezdődött, majd a bálkirálynő és a bálkirály hivatalosan is megnyitotta a bált.  Ezt követően két második osztályos kislány a fertődi J. Haydn Zeneiskola növendékeiként vidám, farsangi dalokkal szórakoztatta a közönséget.   Ezután következett az alsósok jelmezes felvonulása és versenye. Idén is nagyon színes, ötletes jelmezekkel találkozhattunk. Volt bohóc, muskétások, Mása és a medve, polip, hóvirág, hegyek, Sissy hercegnő, csillagfejű csavarhúzó, Batman, sárkány, leopárd, medvék, pom-pon lány, Kinder szelet, lego fiú… stb. A négytagú zsűri hét kategóriában díjazta a legjobb jelmezeseket. Ezután következett a tombolasorsolás, amikor is nagyon sok értékes ajándék talált gazdára a kisiskolások nagy-nagy örömére. Az alsósok farsangi rendezvényét tanulóink táncos produkciója követte, akik a Marionett Alapfokú Művészeti Iskola növendékeiként léptek színpadra. Ezt követően a felsősök birtokolhatták a termet és a színpadot.  Felső tagozatos tanulóink a közösségi szellem jegyében osztályonként együtt öltöztek be. Az ötödikesek „Szuperhősök és gonoszok” címmel léptek a színpadra zenés produkciójukkal. A hatodik osztályosok „Rossz gyerekek” – ként vonultak fel osztályfőnökük kíséretében. A hetedikesek a „Katonák és rabok” világát elevenítették fel zenei kísérettel interaktív módon.  A nyolcadik osztályosok „Kártyalapok” mögé bújva mutatkoztak be a nézők számára.

Farsangi rendezvényünkön Simon Patrik és Török Ádám szolgáltatta a zenét. Közben a büfében fogyott a szendvics, a finomabbnál finomabb sütik, a szörp. A kora este legizgalmasabb eseménye a felsősök körében is a tombolasorsolás volt. Ennek keretében rengeteg ajándék talált gazdára, köztük torta, ajándékjegyek a jégpályára és a bobpályára, ajándékcsomagok, ajándékutalványok és mozijegyek. A felsősök még 21 óráig szórakoztak, de utána a 7. és 8. osztályosok a takarításból is lelkiismeretesen kivették részüket.

Nagyon sok szülő, nagyszülő, testvér, rokon együtt ünnepelt, szórakozott velünk ezen a délutánon. Köszönjük, hogy megtiszteltek jelenlétükkel!

Hálásan köszönjük továbbá a szülőknek, magánszemélyeknek az önzetlen támogatást, a süteményeket, a tombola-felajánlásokat, az anyagi hozzájárulást és a szervezést!

Jövőre is sok szeretettel várunk mindenkit farsangi rendezvényünkre!

A farsangon készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2020

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron