Nyelvi témanapok az iskolában
Írta: Menyhárt Tamásné német nyelvtanár, Horváthné Pintér Mária angol nyelvtanár   
AddThis Social Bookmark Button

November közepén iskolánk tanulói számára nyelvi témanapokat tartottunk az alábbi témákat érintve:

Projekt az ősz nevében (német nyelv – alsó tagozat)

Bolygóink a naprendszerben (német nyelv – felső tagozat)

A bolygónk jövője (angol nyelv – alsó és felső tagozat)

 

Alsó tagozaton a 3. és 4. osztály külön vett részt a nyelvi foglalkozásokon. Német nyelvből csoportbontásban dolgoztak.

Angol nyelvből a foglalkozás csak a szakköröseinknek volt kötelező. A témanap keretében egy aktuális problémát dolgoztunk fel. A környezetünk védelme közös ügyünk.  Egy pár perces rövidfilmet tekinthettek meg a gyerekek a bolygónkat fenyegető veszélyekről. Rövid beszélgetés után a témával kapcsolatosan angol szavakat sajátítottak el. Alsó tagozaton a szelektív hulladékgyűjtésről is tanultak. Tárgyakat kellett szelektíven csoportosítaniuk és utána munkalap segítségével ábrákon jelölni. Végezetül egy Think green rajzot készíthettek el a szennyezett és tiszta világ szimbólumaként.

A felső tagozatos diákjaink több rövid angol videó megtekintése után, a célnyelven csoportos feladatot végeztek az energiatakarékosság jegyében. A foglalkozás zárásaként egy plakátot készítettek el a Földünk védelmében.

Az alsó tagozatos német nyelvi foglalkozások célja az volt, hogy fenntartsuk a gyerekek érdeklődését a nyelv iránt, sikerélményhez juttassuk őket. Továbbra is a receptív készségek fejlesztése áll a középpontban. Ezen a délutánon lehetőségünk volt mindezeket egy aktuális téma keretén belül megvalósítanunk. Az ősz témájával kapcsolatban mondókákat és egy dalt tanulhattak meg a gyerekek. Ezután versenyfeladatok következtek. Legvégül készítettünk egy plakátot.

A felső tagozatos német nyelvi téma összefüggött egy korábbi kirándulásunkkal. Az ott gyűjtött információkat most idegen nyelven is feldolgozhatták. Egy pár perces rövidfilm megtekintése után csoportmunkában dolgozták fel a feladatokat.

A nyelvi témanapokon készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2023

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron